W sierpniu ruszy budowa kładki nad Geosferą

Jak informuje Urząd Miasta Jaworzna, już w sierpniu powinna ruszyć budowa kładki pieszo-rowerowej nad Geosferą. Na razie czekamy na wybór wykonawcy. 

Kładka żelbetowa z punktem widokowym - widok z dołu.
Kładka nad Geosferą.
Materiał pochodzi z dokumentacji przetargowej.

Infrastruktura powstała w ramach tej inwestycji, będzie stanowić ważną część szkieletu tras rowerowych dla północnej części Jaworzna, a zwłaszcza trasy łączącej obszar Śródmieścia z Górą Piachu. Robotnicy zbudują nie tylko kładkę nad byłym kamieniołomem, ale także prowadzącą do niej drogę dla rowerów, która swój początek weźmie na wysokości przystanku autobusowego Warpie.

W późniejszym czasie, w okolicach Geosfery, wraz z opisaną powyżej trasą, ma się łączyć wiele tras zbiegających się z różnych kierunków, na przykład od Szczakowej, Pieczysk, czy Niedzielisk, a dalej Osiedla Stałego. W ten sposób okolica ta stanie się dość ważnym węzłem rowerowym, a wszystko to w przepięknej przyrodniczo okolicy. Zapewni to dogodny, ekologiczny dojazd do Geosfery, ale też pozwoli na szybką komunikację między dzielnicami – omijając strome podjazdy, czy odcinki niebezpieczne dla rowerzystów.

Więcej o samej budowie kładki przeczytasz na portalu Jaworzno.pl.
Dokumentacja dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem + 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>