TVS: Na Śląsku powstanie autostrada dla rowerzystów! Będzie też rowerowa DTŚ-ka!

Do artykułu „Na Śląsku powstanie autostrada dla rowerzystów! Będzie też rowerowa DTŚ-ka!”  opublikowanego, 29 sierpnia 2014 r., na portalu TVS.pl, wkradł się błąd:

Rowerowa autostrada będzie posiadała cztery pasy o szerokości dwóch i pół metra każdy.

Planowany, na etapie konsultacji, przekrój to dwie jezdnie po 2,25 m, oddzielone przejezdnym przebrukiem o szerokości 0,5 m. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość swobodnego wyprzedzenia się dwóch rowerzystów bez zajeżdżania drogi kolażom nadjeżdżającym z przeciwka. Dzięki temu w szerokości drogi równocześnie, bezpiecznie będzie mogło się zmieścić 4 rowerzystów.

Ostateczny przekrój drogi opracuje jednak projektant, który wykonuje zlecenie na podstawie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, a tam można przeczytać, że przekrój rowerostrady to 2×2,25 m plus 2 m chodnik.

Jedna myśl nt. „TVS: Na Śląsku powstanie autostrada dla rowerzystów! Będzie też rowerowa DTŚ-ka!”

  1. Nie jest to jedyny błąd. W materiale podano, że ” Obecnie na rowerze jeździ tu tylko 4% mieszkańców.”. Jeśli dobrze pamiętam, to w Jaworznie na rowerze odbywa się ok. 4% podróży wewnętrznych. Natomiast rowery posiada kilkadziesiąt procent gospodarstw domowych i pewnie w większości z nich przynajmniej od czasu do czasu są używane, choć głównie rekreacyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− sześć = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>