projekt rowerostrady

Się dzieje

W ostatnich dniach w sferze rowerów działo się w sumie niezbyt wiele.  Warto jednak wspomnieć o tym co się działo.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w MZDiM. Zajęliśmy się Osiedlem Stałym, Podłężem, Pszczelnikiem. Oczywiście spotkanie było kolejnym z cyklu spotkań w sprawie dopuszczenia kontraruchu rowerów na ulicach jednokierunkowych. Musimy przyznać, że jesteśmy usatysfakcjonowani, ale by nie zapeszać nie podamy jeszcze ulic na których zostaną wprowadzone zmiany, bo może to jeszcze ulec zmianie. Kolejne spotkanie planowane jest na styczeń. Zajmiemy się wtedy pozostałymi ulicami jednokierunkowymi w mieście. Jednakże śmiało możemy już powiedzieć, że czeka nas istna rewolucja jednokierunkowa.

Regularnie również odbywają się rady techniczne z projektantami rowerostrady i drogi dla rowerów łączącej Centrum z Jeziorkami oraz Ciężkowicami, a także infrastruktury wzdłuż ulicy Krakowskiej. Już jutro jedziemy do biura projektowego w Krakowie. Dzięki temu będziemy wprowadzać korekty, uwagi bezpośrednio na projekt środowisku CAD. Sądzimy, że to spotkanie może dać jeszcze lepsze efekty niż spisywanie uwag w formie notatek w celu późniejszego ich przełożenia na projekt. Bo przecież o to chodzi by stworzyć infrastrukturę jak najlepiej odpowiadającą potrzebom.

7 myśli nt. „Się dzieje”

 1. LOL, a jakie Wy macie doświadczenie i wykształcenie, że najlepiej wiecie jak to ma wyglądać? Coś czuję, że szykuje się kolejny bubel…

  1. Zapewne projektowali autostradę Pekin – Mars (konkretnie druga strona Marsa), oprócz tego tunel pod kołem podbiegunowym i drapacze chmur w Dubaju.
   Gdzie się rodzą idioci z tak głupimi pytaniami?

 2. Heh, niestety za wiele niekompetentych osób bierze się za takie projekty a jak to wygląda to widzimy w skali całego kraju… Mam nadzieję, że się mylę, ale czuję bubel o którym będzie głośno w całej Polsce.

  A pytanie jest jak najbardziej konkretne – jakie Panowie z IDR mają doświadczenie i wykształcenie? Mam nadzieję, że jako osoby biorące udział w publicznym projekcie na który idą moje podatki podadzą taką informację.

  1. A ma to jakieś znaczenie jakie mają wykształcenie? Piecze nad tym sprawują projektanci (z odpowiednim wyszktałceniem) i z tego co wyczytałem to ludzie z MZDiM. Skoro oni nie maja zastrzeżeń to chyba wykształcenie Panów od IDR ma mniejsze znaczenie.

   Bubel, o którym będzie …. a kim Ty jesteś, jakie masz doświadczenie i wykształcenie i co byś zmienił?!

   Nie pomyliłem się w poprzednim wpisie. Wieczny malkontent. A konkretów jak nie było tak nie ma.

 3. Wykształcenie wykształceniem, ale ważne, że są jeszcze społecznicy gotowi zrobić coś dla miasta.
  Spotykają się, rozmawiają, współpracują z władzą jako głos cyklistów w tym mieście (uważam, że też mój) i COŚ (bardzo ważne coś) robią. Ponadto nie tworzą zamkniętego klubu i nie zamykają się ze swoimi wizjami (czego dowodem jest choćby ta strona czy „kilometrowe” rozmowy na SSC)
  Jestem pełen podziwu i bardzo kibicuję z boku.
  Bardzo czekam na velostradę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 × = sześć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>