Co to jest IDR?

Cel projektu

Projekt „Integracja dróg dla rowerów w Jaworznie” ma na celu budowę odcinków dróg dla rowerów służących nie celom rekreacyjnym, lecz codziennemu w transportowi rowerowemu. Odcinków, które mają jednocześnie zostać zintegrowane z dotychczas istniejącą infrastrukturą, tak by wspólnie połączyły się w jedną całość umożliwiającą wygodne codzienne korzystanie z dwóch kółek jako dojazdu do pracy, szkoły, na zakupy, rodziny.

Nowe odcinki będą również powiązane z przystankami tramwajowymi, na których zlokalizowane będą garaże lub parkingi rowerowe. Przewidywana jest również możliwość przewozu rowerów tramwajami (obecnie jest to możliwe w części autobusów).

Twórcy projektu

Projekt jest współtworzony przez mieszkańców zainteresowanych rozwojem miejskiej infrastruktury rowerowej  oraz Urząd Miasta Jaworzna. Co ważne – to właśnie w głównej mierze od nas, mieszkańców, zależy ostateczny kształt infrastruktury rowerowej, dzięki czemu mamy nadzieję, że będzie ona najszerzej jak to możliwe obejmowała nasze oczekiwania co do jej funkcjonalności.

Stronę prowadzi grupa inicjatywna projektu złożona z pasjonatów dwóch kółek. Strona nie jest stroną prezentującą aktualności, a stroną o projekcie.

Skrócona historia projektu

W dniu 06.02.2014 w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się inauguracyjne spotkanie poświęcone projektowi „Integracja dróg dla rowerów w Jaworznie” w ramach konsultacji społecznych. Spotkania odbywały się raz w miesiącu, aż do czerwca.

Chcieliśmy aby, poza nami, obecnymi na spotkaniu inauguracyjnym, towarzyszyło nam w nich jak najwięcej mieszkańców. Każdy pomysł był wart przedyskutowania, a każda uwaga była cenna. To właśnie mieszkańcy poszczególnych dzielnic wiedzieli najlepiej czego oczekują i jaka jest specyfika ich okolicy.

Teraz nadszedł czas na podsumowanie prac planistycznych i rozpoczęcie fazy projektowania. Jednak jeśli masz jakieś uwagi wyraź je tutaj w komentarzach pod odpowiednimi planami. Może akurat Twoje uwagi okażą się cenne i jeszcze uda się je wprowadzić do projektu.

Finansowanie

Obecnie wartość projektu szacowana jest na min. 6 mln złotych.

Finansowanie chcemy pozyskać z:

  • Zintegrowane Inwestycje Terytorialne 2014-2020
    Działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski,
  • środków zewnętrznych aplikowanych w procedurze konkursowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja *

Projekt obywatelski mający na celu utworzenie bezpiecznej i przyjaznej infrastruktury rowerowej.